O firmie

P.P.H.U. LATEK istnieje od 1990r., wyspecjalizowała się w produkcji opakowań foliowych do kwiatów i dystrybucji artykułów dekoracyjnych dla florystów i pracowni dekoratorskich jak również jest wiodącym dystrybutorem folii O.P.P.

Firma szybko zyskała zaufanie klientów i zdobyła pozycję lidera polskiego rynku foliowego. Dzięki temu świadczymy usługi na najwyższym poziomie w zakresie nadruku Flexo, metalizacji oraz cięcia folii i przewijania. 

P.P.H.U. LATEK otrzymało wiele nagród i tytułów a jej założyciel Pan Zdzisław Latek otrzymał regionalny tytuł człowieka sukcesu roku 2001. Główna siedziba firmy znajduje się w miejscowości Czyste 20 pod Sochaczewem a punkt dystrybucyjny  jest na Podwarszawskiej Giełdzie Kwiatów i Owoców w Broniszach. Swoje wyroby i towary dostarczamy na rynek krajowy jak również na rynki państw wschodnich i do krajów Unii Europejskiej. W ostatnich latach firma poczyniła dużo inwestycji dla poprawy jakości pracy i wykonywanych usług.

W 1998r oddana została do użytku hala o powierzchni 702,4 m2 oraz zakupiono maszynę do metalizacji próżniowej poprzez pokrycie warstwą aluminium.

W Polsce byliśmy pionierską firmą  posiadającą sprzęt tak wysokiej klasy i zaawansowanej technologii.

W 2000r oddano do użytku magazyn towarów i wyrobów o powierzchni użytkowej 1244,3 m2, a w 2003r wybudowana została hala dedykowana pod drukarki. Łączna powierzchnia użytkowa to 1829,7 m2, ponadto 3500m2 placu zapewniającego swobodę załadunku dla klientów i rozładunku dla dostawców.

W roku 2008 firma zakupiła nowoczesną ośmiokolorową, flexograficzną maszynę drukującą, która zapewnia uzyskanie bardzo dobrej jakości  wzory nanoszone na foliach.

 

Od lipca 2008 PPHU Latek przekształciło się w spółkę jawną z pięcioma wspólnikami, co jednak nie zmieniło jej statusu firmy rodzinnej. Obecna nazwa brzmi Firma LATEK Zdzisław Latek i Wspólnicy sp. j.