Metalizacja folii

Od ponad 20 lat jesteśmy producentami folii metalizowanej i mamy w tej dziedzinie bardzo duże doświadczenie.
Folię metalizowaną wytwarzamy w procesie metalizacji próżniowej poprzez pokrycie materiału warstwą aluminium. Mając niewiele mniejsze właściwości barierowe, jest 5 razy tańsza w produkcji i wymaga 130 razy mniej aluminium niż folia aluminiowa.

Do metalizacji używamy maszyny zakupionej od brytyjskiej spółki GENERAL VACUUM EQUIPMENT Ltd. (obecnie Bobst Group). Historycznie jako pierwsi w Polsce rozpoczęliśmy metalizację wykorzystując tak zaawansowane technologie.

Metalizujemy szeroką gamę tworzyw sztucznych takich jak folie OPP, PET, PVC, a usługowo również inne podłoża. Jesteśmy w stanie dostosować gęstości optyczne pokrycia materiału aluminium w zależności, czy folia będzie używana z przeznaczeniem dekoracyjnym czy jako wysokobarierowa folia opakowaniowa lub izolacyjna o rezystancji już od 1,4 Ω.
Folie metalizowane zakupione u nas mogą być przeznaczone do zadruku, laminacji czy bezpośredniej produkcji opakowań. Posiadają atest do kontaktu z żywnością bez koniecznej laminacji (po stronie niemetalizowanej).

Metalizujemy podłoża do max. szerokości 1250 mm oraz grubości 18 µm – 250 µm.

Po metalizacji możemy dla Państwa wykonać usługę cięcia i brzegowania, odwijania, lakierowania i nadruku, składania oraz produkcji opakowań trapezowych i torebek.