FIRMA LATEK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ powstała z dniem 2 stycznia 2022r. z przekształcenia Firmy LATEK Zdzisław Latek i Wspólnicy Sp. j. Jest to kolejne dostosowanie formy prawnej do zmieniających się warunków otoczenia. W poprzedniej formie prawnej firma funkcjonuje od momentu przekształcenia P.P.H.U LATEK w spółkę w roku 2008. Jednakże początki działania sięgają roku 1990, kiedy założyciel przedsiębiorstwa – Zdzisław Latek otworzył „Zakład Rzemieślniczy Zgrzewanie i Przerób Folii”. Firma LATEK od swojego początku notowała dynamiczny rozwój. W ciągu zaledwie 10 lat od roku 1990 zostały wybudowane hale produkcyjne i magazynowe o łącznej powierzchni kilku tysięcy m2. Podążano obraną drogą rozwijania firmy poprzez reinwestowanie zysków, unowocześnianie parku maszynowego i podnoszenie kompetencji pracowników. Dzięki wieloletnim staraniom obecnie posiadamy ugruntowaną pozycję na rynku, jako jeden z wiodących producentów opakowań giętkich w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Konsekwentnie realizujemy strategię rozwoju poprzez ciągłe doskonalenie i innowacje. Od momentu powstania stale dbamy o stałe poszerzanie zakresu oferowanych produktów i usług.
Nasza kadra składa się prawie w całości z osób, które mają za sobą więcej niż dekadę wspólnej pracy, a kilkoro jest z nami od samego początku działalności w 1990 r. Lata doświadczeń pozwalają na zagwarantowanie najwyższej jakości oferowanych produktów i świadczonych usług.
Swoje wyroby i towary dostarczamy na rynek krajowy, na rynki państw wschodnich i do krajów Unii Europejskiej. Główna siedziba firmy znajduje się w miejscowości Czyste pod Sochaczewem. Tutaj znajduje się zakład produkcyjny, biuro oraz magazyny dystrybucyjne. Posiadamy także punkt sprzedaży na WRS-RH Bronisze.